حل مسئله
اهمیت مهارت‌های تفکر نقادانه در کسب ‌وکار
 
شرکت‌های موفق به دنبال استخدام کارکنانی هستند که اهمیت تفکر نقادانه را درک کنند. اگر نیروها نتوانند با پیشرفت‌های اخیر و در حال تغییر در حوزه فناوری و اقتصاد خود را وفق دهند آنگاه شرکت در اجرای اهداف خود دچار مشکل شده و با کندی سرعت مواجه می‌شود. تفکر نقادانه در کسب‌وکار به معنای توانایی تصمیم‌گیری و حل مسئله در زمان بحران است. موفقیت شرکت شما به افرادی بستگی دارد که شغلشان را به‌سرعت یاد می‌گیرند و در مواردی که مسئله ایجاد می‌شود می‌توانند خود از پس مسائل بربیایند. حرفه ای های کسب‌وکار باید بتوانند به‌صورت خودمختار عمل کنند. باید بتوانند تصمیمات معقول بگیرند، مسائل را حل کنند، ارتباط شفاف برقرار کنند، مشارکت داشته باشند، انعطاف‌پذیر باشند و چند کار را هم‌زمان پیش ببرند. بهترین راه برای کاهش ریسک‌های مرتبط با تصمیم‌گیری و حل مسئله استخدام افراد دارای مهارت تفکر نقادانه است.
 
شما باید دارای پنج مهارت تفکر نقادانه باشید:
 
تحلیل مسئله:
توانایی آنالیز موقعیتی که در آن مسئله رخ می‌دهد و مهارت تفسیر آن و نیز شناسایی عناصر کلیدی/ مهم داده‌ها. شخصی که مهارت‌های قوی در حل مسئله دارد از مهارت‌های تحلیلی و تفسیری خود بهره می‌برد تا نوع مسئله را مشخص کند و میزان پیچیدگی مسئله را دریابد.
تخمین راه‌حل‌های جایگزین
توانایی تخمین و ارزیابی صحیح گزینه‌ها و الویت بندی کردن آن‌ها. فرد حرف‌هایی درزمینهٔ کسب‌وکار می‌تواند میان چندین گزینه تمایز ایجاد کند و دلیل این تمایز را بیان کند.
 
مورد دقیق
مهارت استدلال منطقی برای پیش‌بینی نتایج و عواقب منطقی تصمیمات ضروری است. حرفه‌ای‌های کسب‌وکار باید بتوانند کاربرد و مفهوم تصمیمات خود، سیاست‌های شرکت و قوانین را به‌درستی درک کنند.
 
مورد مبهم
حل مسئله بر دریای مواج ریسک، عدم قطعیت و ابهام قرار دارد. قدرت شما در استدلال منطقی و استنباطی منجر به تعیین راه‌حلی می‌شود که قوی‌ترین احتمال موفقیت را با توجه به اطلاعات دریافتی دارد.
 
مورد کمی
توانایی استدلال در مواردی که با داده‌های عددی سروکار دارید. کسانی که خود را حلال مسائل کسب‌وکار می‌دانند باید دارای توانایی تفسیر و ارزیابی اطلاعات حیاطی باشند. گاهی انواع مختلفی از فرمت‌های عددی ارائه می‌شود تا به یک گزینه راه‌حل برسیم.
به یاد داشته باشید زمان شما ارزشمندتر از آن است که افرادی را استخدام کنید که نتوانند کسب‌وکار شمارا گسترش دهند.
 
مطالعه این مطلب را به دوستان خود هدیه دهید (لینک کوتاه):  rmcg.ir/4017